Kiedy Twoja firma potrzebuje Analityka biznesowego?...
Analitycy biznesowi nie są nowością w branży technologicznej, od lat pomagają i wspierają firmy i zespoły w ich codziennej pracy.
Niektóre osoby mogą się zastanawiać, kim jest analityk biznesowy.
Rolę analityka biznesowego można zdefiniować jako linię komunikacji między personelem IT pracującym nad projektem a innymi pracownikami lub użytkownikami.
Ich głównym obowiązkiem jest zbudowanie porozumienia między klientami , aby zrozumieć ich potrzeby w zakresie przeprowadzenia zmian, a następnie przekazać te potrzeby pracownikom IT, aby mogli zaprojektować i stworzyć oprogramowanie, które jest w pełni odpowiadające na potrzeby zamawiającego.
Analityk biznesowy odpowiada za dokumentowanie wymagań, specyfikacji użytkownika, przypadków, planów testowych, wdrażanie tych planów oraz wspieranie kierownika projektu, klienta i zespołu programistów.
Dlaczego Analityk jest potrzebny?
Analityk biznesowy może zapewnić maksymalną efektywność zespołowi projektowemu. Podczas gdy zespół programistów przedstawia rozwiązania technologiczne, analityk biznesowy zapewnia informacje, odpowiada na pytania, eliminuje przeszkody i dba o to, aby oprogramowanie rozwijało się w celu spełnienia oczekiwań użytkowników.
Jak Obniżyć koszty projektu?
Analitycy biznesowi są potrzebni w zespole, ponieważ mogą pomóc obniżyć koszty projektu. Chociaż może się wydawać, że inwestujesz więcej pieniędzy, ponieważ musisz zatrudnić Analityka, na dłuższą metę mogą one pomóc w obniżeniu kosztów całego projektu, nad którym pracują.
Jednym ze sposobów, w jaki mogą pomóc w obniżeniu kosztów projektu, jest zmniejszenie liczby ponownych prac, testów, wprowadzenia poprawek do systemu.
Wsparcie działu IT
Wielu programistów jest wdzięcznych, gdy są wspierani przez doświadczonego Analityka biznesowego.
Bezpośrednia interakcja między programistami użytkownikami nie jest najlepszym rozwiązaniem, może budować wiele nieporozumień. Dlatego konsultant biznesowy jest niezwykle ważny przy modelowaniu systemu i budowaniu wzajemnego porozumienia między klientem a programistami.
Może Cię również zainteresować: